Yamaha Clavinova CLP-775 WH – pianino cyfrowe

 • Cena netto: 13 821,14 zł 17 000,00 zł
 • szt.
  Niedostępny

Yamaha CLP-775 WH – pianino cyfrowe

Jeden z najwyższych modeli pianin cyfrowych z serii Clavinova (CLP), oferujący potężne i pełne brzmienie fortepianów Yamaha CFX oraz Bösendorfer Imperial, a także zapewniający wzorową pracę klawiatury oraz niesamowicie szerokie możliwości ekspresji. Instrument został wyposażony w najwyższej klasy klawiaturę GrandTouch™, zarezerwowaną dla najlepszych cyfrowych instrumentów marki Yamaha. Klawiatura posiada drewniane klawisze, które zostały indywidualnie wyważone (Linear Graded Hammers), luksusowe wykończenie z syntetycznej kości słoniowej i imitacji hebanu i umożliwia szybką repetycję, tzw. „wymyk”.

Seria Clavinova CLP-7xx ponownie podniosła swój poziom i kolejny raz wyznacza standardy w branży. Model CLP-775 wykorzystuje zarejestrowane na nowo próbki brzmieniowe światowej klasy fortepianów Yamaha CFX oraz Bösendorfer Imperial. Pianino oferuje doskonały, pełen niuansów dźwięk, bardzo szerokie możliwości ekspresji oraz kontrolę i odczucia z gry, które są porównywalne z instrumentami akustycznymi.

Nie bez znaczenia jest tutaj potężny system nagłośnieniowy pozwalający wiernie zreprodukować potężne i bogate brzmienia fortepianów – pianino dysponuje mocą 284 W, sześcioma głośnikami i dwoma specjalnymi przetwornikami, aby stworzyć wrażenie obcowania z prawdziwym akustycznym fortepianem i zapewnić doskonałe warunki do odtwarzania muzyki, np. poprzez Bluetooth. Clavinova CLP-775, w odróżnieniu od niższych modeli, sterowana jest za pomocą panelu dotykowego zamiast przycisków. To pianino cyfrowe będzie doskonałym wyborem dla bardziej wymagających pianistów, zaawansowanych uczniów i studentów uczelni muzycznych, którzy chcą korzystać z pełni możliwości, jakie daje cyfrowy instrument.

Oprócz zupełnie nowej klawiatury i na nowo zsamplowanych brzmień fortepianów Yamaha CFX oraz  Bösendorfer Imperial, CLP-775 został wyposażony w nowy system Grand Expression Modeling, jeszcze bardziej zbliżający go do brzmienia i zachowania akustycznego fortepianu. Jego działanie uzupełnia i rozszerza technologia Grand Acoustic Imaging obecna jedynie w dwóch najwyższych modelach serii CLP. W stosunku do swojego poprzednika z serii 600, nowe pianino zyskało także więcej brzmień – teraz całkowita ich liczba to aż 38. A to nie koniec usprawnień …

Doskonała klawiatura GrandTouch™ Linear Graded Hammers z indywidualnie wyważanymi klawiszami

CLP-775 posiada niemal najlepszą klawiaturę spośród całej oferty instrumentów cyfrowych marki Yamaha (w ramach serii CLP jedynie modele 785 i 795GP posiadają jej doskonalszą wersję, w której klawisze zostały wyposażone w przeciwwagę). To pierwsza klawiatura znana z pianin cyfrowych, której każdy klawisz został indywidualnie wyważony, podobnie jak ma to miejsce w klawiaturach fortepianowych. W akustycznych instrumentach tak drobiazgowa regulacja jest spowodowana kompensacją różnic w długościach i grubościach strun, mających odzwierciedlenie w pracy klawiszy. Klawiatura młoteczkowa GrandTouch™ Linear Graded niemal idealnie zbliża się swoją charakterystyką do klawiatury fortepianu, oferując najbardziej zaawansowanym pianistom pełnię ekspresji, komfort, do jakiego przywykli grając na klasycznych fortepianach oraz precyzyjną kontrolę artykulacji.

Zwiększona odległość punktu podparcia klawiszy daje pianistom dłuższą dźwignię i ułatwia osiągnięcie pełnej muzycznej ekspresji i wydobywanie najgłośniejszych dźwięków używając mniej siły niż w typowej klawiaturze. Zapewnia także większą precyzję gry i lepszą kontrolę artykulacji. Taka długość „dźwigni” występuje w akustycznym fortepianie Yamaha z linii Premium – S3X i jest jednocześnie największa pośród wszystkich znanych pianin cyfrowych.

Białe klawisze, podobnie jak klawisze akustycznych fortepianów, zostały wykonane z litego sezonowanego drewna, co czyni je bardziej wytrzymałymi, nadaje im odpowiednią strukturę i poprawia wrażenia z gry. Powierzchnia klawiszy pokryta została syntetyczną kością słoniową i imitacją hebanu. Dzięki temu nie tylko doskonale absorbuje wilgoć sprawiając, że palce nie ślizgają się po niej. Zapewnia też doskonałą kontrolę oraz przyjemne i naturalne odczucia z gry.
 
Klawiatura umożliwia tzw. wymyk, czyli bardzo szybką repetycję dźwięku bez konieczności powrotu klawisza do pozycji wyjściowej.

GP Reponse Damper Pedal

Funkcja dostępna jedynie w najwyższych modelach pianin cyfrowych Yamaha. Wiernie dostosowuje charakterystykę brzmienia w zależności od tego, w jaki sposób został wciśnięty pedał tłumika. Krzywa czułości pedału została odwzorowana perfekcyjnie, dając pianistom kolejne narzędzie do precyzyjnego wyrażania ekspresji.

System Grand Expression Modeling

Nowy system pojawiający się w serii 700 ma za zadanie przełożyć najsubtelniejsze zabiegi artykulacyjne pianisty na symulowany szereg zależności pomiędzy poszczególnymi elementami akustycznego fortepianu, odpowiadających za zjawiska akustyczne, które sprawiają, że dźwięk jest żywy i pełen tonalnych odcieni. System ten w bardzo naturalny sposób odtwarza zachowanie i wzajemne interakcje pomiędzy młotkami, tłumikami i strunami, umożliwiając niemal nieograniczone możliwości ekspresji. Odpowiedź na dynamikę gry nie ogranicza się tutaj jedynie do reakcji typu głośno – cicho, uwzględnia także prędkość i głębokość wciskania klawiszy, a każdy z tych parametrów ma wpływ na charakter granych dźwięków umożliwiając stosowanie pełnej palety technik pianistycznych i grę skomplikowanych dzieł najznakomitszych kompozytorów z interpretacją godną ich samych.

Na nowo zarejestrowane brzmienia dwóch światowej sławy fortepianów – Yamaha CFX i Bösendorfer Imperial

Clavinova CLP-775 oferuje oddane w najdrobniejszych szczegółach brzmienia dwóch najwyższej klasy fortepianów koncertowych, cieszącym się uznaniem na całym świecie. Są to Yamaha CFX, flagowy koncertowy model marki Yamaha oraz legendarny Bӧsendorfer Imperial. Ich brzmienia zostały zpróbkowane na nowo z uwzględnieniem pełnego zakresu dynamiki dla każdego z 88 klawiszy. CLP-775 to nie tylko doskonałe sample tych instrumentów, ale również szereg zaawansowanych technologii sprawiających, że brzmienie i zachowanie instrumentu niemal idealnie odzwierciedla wszystkie cechy fortepianów akustycznych.

Virtual Resonance Modeling

Brzmienie fortepianów akustycznych jest efektem rezonansu całej konstrukcji i obudowy instrumentu. Technologia VRM symuluje całe to bogactwo zjawisk zachodzących wewnątrz akustycznego fortepianu w doskonały sposób. Algorytm bierze pod uwagę różne stany strun dla każdego z 88 klawiszy. Czynniki, które mają wpływ na finalną ekspresję i brzmienie to m.in. częstotliwości dźwięków, ilość wciśniętych klawiszy, timing, rezonans alikwot w wyższych oktawach, siła nacisku oraz użycie pedałów. System odzwierciedla także pracę tłumików.

Binaural Sampling &  Stereophonic Optimizer (Yamaha CFX oraz Bӧsendorfer Imperial)

Dzięki tym technologiom nawet podczas gry w słuchawkach możemy cieszyć się perfekcyjnym brzmieniem z doskonale odwzorowaną sceną dźwiękową. Brzmienia fortepianów CFX oraz Imperial zostały nagrane przy użyciu specjalnych mikrofonów umieszczonych w sposób odpowiadający położeniu uszu pianisty, z uwzględnieniem lokalizacji i innych niuansów wychwytywanych przez ludzki narząd słuchu. Teraz w słuchawkach lub bez możemy doświadczyć niezwykle realistycznego, pełnego przestrzeni brzmienia CFX. Stereophonic Optimizer tworzy wrażenie wydobywania się dźwięku z całej obudowy instrumentu, nawet podczas gry w słuchawkach.

Brzmienia fortepianów historycznych otwierające drzwi do świata muzyki klasycznej

Po raz pierwszy instrumenty z serii Clavinova 700 wyposażone zostały w brzmienie fortepiano – instrumentu będącego przodkiem współczesnego fortepianu. Jego dźwięk jest mniej złożony i charakteryzuje się szybszym zanikaniem. Dzięki niemu można zagrać i usłyszeć dzieła Mozarta, Beethovena czy Chopina w sposób, w jaki brzmiały w czasach, w których żyli i tworzyli ich twórcy. W modelach CLP-775/745/735/765GP zaimplementowano brzmienia dwóch klasycznych instrumentów ukochanych przez Mozarta i Chopina.

Grand Acoustic Imaging (CLP-775 i CLP-785)

Akustyczny fortepian swoje wspaniałe brzmienie zawdzięcza nie tylko strunom i płycie rezonansowej. Jego dźwięk jest efektem rezonansu całej obudowy i subtelnych zależności pomiędzy wszystkimi elementami konstrukcyjnymi. Technologia Grand Acoustic Imaging wykorzystuje bogate doświadczenie marki Yamaha w produkcji instrumentów akustycznych, najnowsze techniki pomiarowe i wiedzę z dziedziny akustyki. Dzięki temu tworzy takie samo pole dźwiękowe i zapewnia rozchodzenie się fal akustycznych w sposób, jaki znamy z klasycznych instrumentów. Osiągnięto to między innymi poprzez specjalne rozmieszczenie głośników basowych, średnio i wysokotonowych, dzięki czemu każdy zagrany dźwięk słyszalny jest z odpowiedniego miejsca instrumentu. Wrażenia młoteczków uderzających w struny dobiegają z frontu instrumentu, podczas gdy brzmienie i pogłos strun są rozproszone i zdają się dobiegać również z większej odległości. Zastosowanie specjalnych przetworników pozwoliło dodatkowo wzmocnić rezonans obudowy i uzyskać głębię i wrażenie dźwięku emitowanego przez płytę rezonansową fortepianu.

Wysokiej klasy, potężne nagłośnienie

Yamaha CLP-775 posiada imponujący system nagłośnienia. Wzmacniacze o łącznej mocy 284 W, 6 głośników (2 niskotonowe 16 cm, 2 średniotonowe 8 cm i 2 wysokotonowe 5 cm) + 2 specjalne przetworniki wspomagające rezonans tworzą doskonałe środowisko akustyczne pozwalające oddać nie tylko potężne i złożone brzmienie fortepianu, nawet przy dużej głośności i w niskich rejestrach. System audio CLP-775 można wykorzystać również do słuchania muzyki i do grania razem z nią. Żeby było prościej, instrument został wyposażony w moduł Bluetooth, dzięki czemu muzykę można odtwarzać bez kabli, wprost z telefonu lub tabletu.

Inne ważne funkcje CLP-775

Oprócz tego, co najważniejsze, czyli doskonałego i realistycznego brzmienia fortepianów, doskonałej pracy klawiatury i świetnie kontrolowanej i szerokiej ekspresji, model CLP-775 ma do zaoferowania jeszcze kilka użytecznych i ciekawych funkcji. Oto niektóre z nich:

 • Funkcje lekcyjne oparte na wbudowanych utworach – zestaw uznanych przez nauczycieli na całym świecie utworów ćwiczebnych takich kompozytorów jak Hanon, Bayer, Czerny czy Burgmüller umożliwia ćwiczenie osobno każdej z rąk, granie razem lub po prostu ich odsłuchiwanie,
 • 20 podkładów rytmicznych z linią basu w różnych stylach muzycznych, które dopełnią Twój występ i sprawią, że granie stanie się rozrywką,
 • Smart Pianist app - aplikacja dla urządzeń z systemem iOS, które pozwala kontrolować wiele różnych funkcji cyfrowych pianin Yamaha z poziomu tabletu czy smartfona z systemem iOS. Umożliwia także korzystanie z utworów edukacyjnych,
 • 16-ścieżkowy rejestrator umożliwiający nagrywanie pojedynczych partii i łączenie ich w całość lub prostą rejestrację za dotknięciem jednego przycisku – doskonałe narzędzie do oceny swoich wykonań i analizy błędów
 • Rejestrator Audio umożliwiający nagrywanie do pamięci flash USB w formacie WAV
 • Łączność Bluetooth do odtwarzania audio, przesyłania komunikatów MIDI oraz łączności z aplikacją Smart Pianist


Specyfikacja:

 • Klawiatura: GrandTouch™
  • Ilość klawiszy: 88
  • „Wymyk” – szybka repetycja
  • Białe klawisze z litego drewna
  • Powierzchnia klawiszy białych: syntetyczna kość słoniowa
  • Powierzchnia klawiszy czarnych: syntetyczny heban
  • 6 ustawień czułości klawiatury
  • 88-key Linear Graded Hammers (indywidualne wyważenie każdego klawisza): tak
  • Przeciwwaga: nie
 • Pedały: 3 - Damper z funkcją półpedału, Sostenuto, Soft
 • Funkcje pedałów: Sustain (przełączany), Sustain (ciągły), Sostenuto, Soft, Pitch Bend Up, Pitch Bend Down, Rotary Speed, Vibe Rotor, Play/Pause
 • GP Response Damper Pedal: tak
 • Moduł brzmieniowy:
  • Brzmienia fortepianów: Yamaha CFX, Bösendorfer Imperial
  • Próbkowanie binauralne: tak (tylko Yamaha CFX i Bösendorfer Imperial)
  • Próbki Key off: tak
  • Smooth Release: tak
  • VRM (Virtual Resonance Modeling): tak
  • Grand Expression Modeling: tak
  • Maksymalna polifonia: 256 głosów
  • Ilość brzmień: 38
 • Efekty cyfrowe:
  • Reverb: 6
  • Chorus: 3
  • Brillance: 7 + Użytkownika
  • Master Effect: 12
  • Intelligent Acoustic Control (IAC): tak
  • Stereophonic Optimizer: tak
 • Funkcje:
  • Dual/Layers (tworzenie brzmień warstwowych): tak
  • Split (podział klawiatury): tak
  • Duo (dwie części klawiatury o tej samej skali dźwięków): tak
  • Piano Room: tak
 • Wbudowane utwory: 21 demo + 50 klasycznych + 303 lekcyjne
 • Nagrywanie (MIDI):
  • Ilość utworów: 250
  • Ilość ścieżek: 16
  • Pojemność danych: ok. 500 kB / utwór
  • Kompatybilne formaty danych: odtwarzanie - SMF (Format 0, Format 1), nagrywanie - SMF (Format 0)
 • Rejestrator audio USB:
  • Odtwarzanie: .wav (44.1 kHz, 16-bit, stereo)
  • Nagrywanie: .wav (44.1 kHz, 16-bit, stereo)
 • Metronom: tak (zakres regulacji tempa – 5 – 500 BPM)
 • Transpozycja: tak (-12 - 0 - +12 półtonów)
 • Strojenie: tak (414.8 - 440.0 - 466.8 Hz – skok o ok. 0.2 Hz)
 • Rodzaje skal: 7
 • Wbudowane Rytmy (style perkusyjne i basowe): 20
 • Bluetooth: tak (audio/MIDI)
 • Pamięć wewnętrzna: ok. 1,4 MB
 • Wejście na pamięć flash USB
 • Złącza:
  • 2 x wyjście słuchawkowe (jack stereo 6,3 mm)
  • MIDI (in,out,thru)
  • Wejście Aux in (mini jack stereo)
  • Wyjście audio: [L/L+R] [R]
  • Wejście Aux na dodatkowy pedał: nie
  • USB to Device: tak
  • USB to Host: tak
  • Złącze zasilacza 24 V
 • Wzmacniacze: 2 x (42 W + 50 W + 50 W) = 284 W
 • Głośniki: 2 x (16 cm + 8 cm + 5 cm + przetwornik)
 • Pokrywa klawiatury: wysuwana
 • Zintegrowany pulpit do nut: tak
 • Wyświetlacz: LCD (128 x 64 pkt.)
 • Obsługa za pomocą panelu dotykowego
 • Zasilanie: zasilacz PA-500 (w komplecie)
 • W komplecie: zasilacz, książka z nutami
 • Wymiary (sz. x wys. x gł.): 1461 x 967 x 465 mm
 • Waga: 71 kg
 • Kolor: biały (WH)