• +48 58 341 11 77
  • +48 602 26 90 01
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Fortepiany Steingraeber & Söhne

 
U podłoża konstrukcji fortepianów Steingraeber & Söhne leży ponad 150 - letnie doświadczenie, jednocześnie zostały one w ostatnim czasie poddane przeróbkom i odpowiadają jeszcze bardziej ideałowi dźwięku polegającemu na przejrzystości, rozległości tonów alikwotowych i największym jak tylko możliwe zakresie modulacji.
  Nazwa Opis
Fortepian Steingraeber & Söhne model A-170 - gabinetowy

Naszego fortepianu salonowego 170 nie traktujemy jako fortepianu uzupełniającego, gdyż jego klasa jest o wiele "wyższa" niż wskazywałoby jego 170 cm. Siła brzmienia i objętość dźwięku tworzą z niego niespodziankę w swojej klasie.

Fizycznie ten fenomen da się wytłumaczyć nietypowo szeroką formą owinięcia; dzięki niej struny basowe są bardzo długie a mostek basowy, tak jak i w dużych fortepianach, obywa się bez wyniesienia! Profesjonalny jest również rodzaj gry - wszystkie części mechaniczne są budowane z taką samą wysoką precyzją.

Fortepian Steingraeber & Söhne model C-212 - gabinetowy półkoncertowy

Fortepiany półkoncertowe, model D i C bazują na tych osiągnięciach, które już wcześniej definiowały dźwięk fortepianu Steingraebera wykonanego dla Liszta. W szkołach wyższych i na wieczorach wokalnych, w studiach nagraniowych i na festiwalach Muzyki Modernistycznej te fortepiany znajdują ciągłe zastosowanie na scenach. Fortepian półkoncertowy, model D i C jest tam na swoim miejscu, gdzie szuka się zróżnicowania i dokładnej interpretacji. Bazą dla płyty rezonansowej w dyskancie jest drewno klonowe - to w naturalny sposób wzbogaca

Fortepian Steingraeber & Söhne model D-232 - półkoncertowy

KATALOG INSTRUMENTÓW

SZYBKI KONTAKT

tel./fax +48 58 341 11 77
tel.kom. +48 602 26 90 01

fb.png